Ekskluzywna replika katany Tsunami White – stal T-10, prawdziwy Choji hamon, Long O-Kissaki
Kod: ST-123


Produkty powiązane
Opis szczegółowy produktu
Mistrzowska replika katany Tsunami White – Stal T-10, Long O-Kissaki
Ta ekskluzywna replika katany Tsunami White jest wykonana z wysokowęglowej stali narzędziowej T-10. Ostrze w konfiguracji Maru zostało hartowane dyferencyjnie tradycyjną metodą pokrywania gliną, tworząc unikalne, rzeczywiste hamon Choji. Ostrze bez rowka (bo-hi) zostało ręcznie wypolerowane kamieniem hazuya w celu uzyskania lustrzanego połysku i wyjątkowej ostrości. Dzięki swojej konstrukcji replika ta jest idealnie wyważona do płynnych i czystych cięć podczas ćwiczenia tameshigiri.
Konstrukcja typu shinogi-zukuri zakończona jest ponadstandardowo długim ostrzem Long O-Kissaki o długości 8 cm. Rzeczywiste Diamond-Shaped Yokote zwiększa stabilność czubka i pomaga amortyzować wstrząsy. To jest wykonanie typu Full Tang, gdzie ostrze przechodzi przez całą rękojeść i jest zabezpieczone dwoma bambusowymi kołkami (mekugi).
| Długość całkowita (bez pochwy) | 100 cm |
| Waga (bez pochwy) | 1010 g |
| Długość ostrza (Nagasa) | 69,5 cm (od Habaki) |
| Materiał ostrza | Stal T-10, konfiguracja Maru (58 HRC) |
| Grubość ostrza (Habaki / Kissaki) | 0,75 cm / 0,6 cm |
| Wysokość ostrza (Habaki / Kissaki) | 3,1 cm / 2,1 cm |
| Końcówka (Kissaki) | 8,0 cm (Long O-Kissaki) |
| Rękojeść (Tsuka) | 27,0 cm, prawdziwa skóra płaszczki, jasny skórzany oplot |
| Elementy (Koshirae) | Mosiężna tsuba, mosiężne Habaki (2,8 cm), okucia Higo/Tenso |
| Pochwa (Saya) | Twarde drewno, czarny błyszczący lak, jedwabny oplot Sage-O |
Produkcja na zamówienie replik
Potrzebujesz repliki katany według Twoich specyficznych wymagań? Oferujemy indywidualną produkcję z czasem dostawy wynoszącym 60-90 dni od daty wpłaty zaliczki.
|
|
Gwarancja Dellinger
Dellinger gwarantuje 100% satysfakcji i dożywotnią gwarancję na wszelkie ukryte wady materiałowe. Każdy egzemplarz przechodzi rygorystyczną kontrolę jakości.Parametry dodatkowe
| Kategoria: | Sprzedane kolekcjonerskie katany i miecze |
|---|---|
| Gwarancja: | żywotność |
| Waga: | 1.3 kg |
| EAN: | 8595705407794 |
| stal - materiał ostrza: | Stal T-10 wysokowęglowy |
| długość ostrza (nagasa) od końca habaki: | 2,30 sztuk - 69,5 cm |
| hamon (częściowe hartowanie): | Tak |
| Rynna Bo-Hi: | ne |
| nadaje się do testów cięcia: | Tak |
Bądź pierwszą osobą, która napisze opinię do tego produktu.
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą publikować posty. Proszę zaloguj się lub zarejestruj.

Ta replika nadaje się do ćwiczenia tradycyjnych technik cięć na specjalnych matach (tatami).