Cuțit pliabil EDC CIVIVI RS71 Nitro-V Black Stonewashed, G10
Cod: CIVIVI-C23025-2


Descriere detaliată a produsului
Cuțit EDC durabil RS71 G10 Negru cu lamă din oțel Nitro-V negru spălat la piatră, mâner G10
Fiabilul cuțit CIVIVI RS71 G10 Black îndeplinește perfect toate cerințele unui cuțit EDC. Oțelul inoxidabil Nitro-Vfolosit pentru lamă este cunoscut pentru capacitatea sa de a-și păstra tăișul, duritatea și rezistența la coroziune. Prin urmare, lama din oțel inoxidabil Nitro-V este rezistentă și ușor de întreținut în stare bună. Acest cuțit are o lamă cu finisaj black stonewashed. Datorită rulmentului cu bile ceramic, deschiderea cuțitului este mai ușoară, iar blocajul liner lock asigură utilizarea sigură a cuțitului fără închidere accidentală. Mânerul bine conturat este fabricat din G10. Pe mâner se află un clip de buzunar dreptaci. Cuțitul este livrat cu un toc din nylon.
Calitate fără compromisuri
Parametrii cuțitului
| Lungime totală: | 236,6 mm |
| Lungime lamă: | 101,6 mm |
| Grosime lamă: | 3,0 mm |
| Greutate: | 130 g |
#ShowMore#
|
Aveți nevoie de sfaturi? Vă vom ajuta cu plăcere în alegere sau vă vom răspunde la întrebări despre produse! Sunați la linia noastră de asistență pentru clienți +420 702 049 048 (Luni - Vineri, 7:30 - 16:00)! |
![]() |
Reguli pentru lucrul cu cuțitul
|
Ascuțirea cuțitului de vânătoare
Pentru tăișul cuțitului, recomandăm utilizarea pietrelor de ascuțit cu diamant și apă. Dacă nu sunteți 100% sigur de abilitățile și competențele dumneavoastră, contactați-ne. Vom ascuți cuțitele dumneavoastră individual, conform dorinței dumneavoastră. De asemenea, organizăm periodic cursuri de ascuțire a cuțitelor.

Curățarea cuțitului de vânătoare:
Particulele aderente pe suprafața lamei, provenite din substanțe agresive, pot începe să corodeze și să formeze pete pe suprafața cuțitului. Pentru îndepărtarea acestora se folosește, de obicei, bicarbonatul de sodiu, care, după înmuiere, creează o „pastă” împreună cu un dop vechi de plută.Garanție Dellinger
Vă oferim garanție pe viață pentru orice defecte ascunse. Dacă aveți întrebări - echipa noastră vă stă la dispoziție și va încerca să vă ajute în orice situație.Parametri suplimentari
| Categorie: | Cuțite pliabile și cuțite EDC |
|---|---|
| Garanţie: | 2 ani |
| Greutate: | 0.204 kg |
| EAN: | 6898263362430 |
| oțel - materialul lamei: | Nitro-V |
| materialul mânerului: | G10 |
| grosimea lamei (mm): | 3 mm |
| ? clip: | Da, partea dreaptă |
| duritatea lamei (HRC): | 58 HRC, 59 HRC, 60 HRC |
| teacă, capac de cuțit: | penar din nailon |
| ? siguranța cuțitului: | blocare linie |
| producție: | China |
| ? mecanica de închidere: | rulment cu bile |
| ? gaură pentru paracord: | Da |
Fiţi prima persoană care va posta un articol la acest produs!
Doar utilizatorii înregistrați pot face postãri. Vă rugăm să vă conectați sau să vă înregistrați.


Nu spălați niciodată cuțitul în mașina de spălat vase.