Mare folding EDC knife CIVIVI RS71 Nitro-V, Black G10
Cod: CIVIVI-C23025-1


Descriere detaliată a produsului
Cuțit EDC puternic CIVIVI RS71 cu lamă din oțel Nitro-V și mâner din G10
Cuțitul elegant și supradimensionat CIVIVI RS71 G10 este răspunsul la cerințele utilizatorilor care caută un cuțit pliabil complet pentru purtare zilnică și muncă pe teren. Inima cuțitului este o lamă din oțel inoxidabil Nitro-V, îmbogățită cu azot și vanadiu pentru a obține duritate, tenacitate și rezistență excelentă la coroziune. Lama își menține ascuțimea pentru mult timp și este foarte ușor de întreținut. Datorită rulmentului ceramic cu bile în axul cuțitului, deschiderea este fulgerătoare și complet lină. Siguranța în timpul utilizării este asigurată de mecanismul de blocare consacrat Liner Lock. Mânerul masiv și bine conturat din material G10 oferă o rezistență ridicată la impact și umiditate. Cuțitul este echipat cu o clemă de buzunar și este livrat cu husă de protecție din nylon.
Calitate fără compromisuri într-un pachet robust
Parametrii cuțitului
| Lungime totală: | 236,6 mm |
| Lungime lamă: | 101,6 mm |
| Grosime lamă: | 3,0 mm |
| Greutate: | 130 g |
#ShowMore#
|
Aveți nevoie de ajutor la alegere? Vă vom ajuta cu plăcere să alegeți cuțitul potrivit! Sunați-ne la linia noastră de asistență pentru clienți +420 702 049 048 (Luni - Vineri, 7:30 - 16:00)! |
![]() |
Reguli pentru lucrul cu cuțitul
|
Ascuțirea și întreținerea oțelului Nitro-V
Oțelul inoxidabil modern Nitro-V reacționează excelent la ascuțirea pe pietre diamantate și pietre de apă. Dacă doriți ca cuțitul să fie mereu în condiții perfecte și nu sunteți sigur de tehnică, vă oferim ascuțire profesională sau vă puteți înscrie la cursurile noastre de ascuțire. Întreținerea regulată a mecanismului rulmenților cu o picătură de ulei va asigura o durată lungă de viață a cuțitului.

Sfat pentru curățare:
Chiar dacă oțelul Nitro-V este foarte rezistent la coroziune, substanțele agresive (de exemplu, din fructe) pot lăsa urme pe suprafață. Dacă se întâmplă acest lucru, folosiți o pastă din bicarbonat de sodiu și un dop de plută pentru a curăța ușor suprafața.Garanția Dellinger
La cuțitele CIVIVI, primiți de la noi o garanție de autenticitate de 100%. Fiecare piesă este controlată cu atenție pentru a vă asigura un produs de top. Pentru defectele ascunse ale materialului, oferim garanție pe viață.Parametri suplimentari
| Categorie: | Cuțite pliabile și cuțite EDC |
|---|---|
| Garanţie: | 2 ani |
| Greutate: | 0.204 kg |
| EAN: | 6898263362362 |
| oțel - materialul lamei: | Nitro-V |
| materialul mânerului: | G10 |
| grosimea lamei (mm): | 3 mm |
| ? clip: | Da, partea dreaptă |
| duritatea lamei (HRC): | 59 HRC, 60 HRC, 61 HRC |
| teacă, capac de cuțit: | penar din nailon |
| ? siguranța cuțitului: | blocare linie |
| producție: | China |
| ? mecanica de închidere: | rulment cu bile |
| ? gaură pentru paracord: | Da |
Fiţi prima persoană care va posta un articol la acest produs!
Doar utilizatorii înregistrați pot face postãri. Vă rugăm să vă conectați sau să vă înregistrați.


Nu spălați niciodată cuțitul în mașina de spălat vase.