Blue Steel

Ocel Blue Steel, také známá jako Modrá ocel, je vynikající druh nástrojové oceli, která je oblíbená mezi řemeslníky a sběrateli nožů. Tato ocel se vyznačuje vysokou tvrdostí, vynikající odolností proti opotřebení a schopností udržet ostří. Modrá ocel získala své jméno díky charakteristické modré obruči na povrchu, která se vytváří během kalení. Tato modrá barva je důsledkem přítomnosti specifických prvků v oceli, jako je například uhličitan železa. Kromě estetického efektu má modrá barva také praktický význam, protože naznačuje správně provedený proces kalení.

Jednou z významných vlastností oceli Blue Steel je její tvrdost. Díky vyššímu obsahu uhlíku a dalších legujících prvků dosahuje tvrdosti až 63-65 HRC (Rockwellova stupnice tvrdosti). To znamená, že ostří nože vyrobeného z této oceli je velmi odolné proti opotřebení a udržuje si ostří po delší dobu. Další výhodou oceli Blue Steel je její schopnost udržet jemné ostří. Struktura oceli umožňuje dosažení výrazně tenčího ostří než u běžných ocelí. To je důležité pro precizní práce, jako je řezání a broušení.

Je třeba poznamenat, že ocel Blue Steel je vysoce uhlíkatá ocel, což znamená, že vyžaduje správnou péči a údržbu. Pravidelné čištění, promazávání a správná technika broušení jsou důležité pro udržení ostří a ochranu proti korozi. Ocel Blue Steel je považována za jednu z nejkvalitnějších nástrojových ocelí na trhu. Je využívána především pro výrobu nožů, holicích strojků a dalších nástrojů, které vyžadují vysokou odolnost a dlouhou životnost ostří.

Nejprodávanější

KB 254 9
 
5 499 Kč
KB 260 9NK
 
5 499 Kč
2 položek celkem
KB 254 9
5 499 Kč

KB-254 nůž Karasu 125 mm, outdoorový nůž japonský outdoorový nůž & ocel Blue Steel #2 & tvrdost HRC 61-62 & rukojeť obalena paracord šňůrou & délka čepele 125 mm

Kód: KNTN-KB-254
KB 260 9NK
5 499 Kč

japonský outdoorový nůž & ocel Blue Steel #2 & tvrdost HRC 61-62 & rukojeť obalena paracord šňůrou & délka čepele 125 mm

Kód: KNTN-KB-260
fawf
ZBOŽÍ SKLADEM
odesíláme ihned
Doprava zdarma
DOPRAVA ZDARMA
od 2000 Kč
Prodejny Dellinger
4 KAMENNÉ PRODEJNY
Praha, Hradec Králové
Zákaznická linka
ZÁKAZNICKÁ LINKA
poradíme vám s výběrem