Dřevo DESERT IRON-WOOD

Desert Iron Wood je dřevo pocházející ze stromu Olneya tesota, který roste v pouštních oblastech jihozápadních Spojených států a severozápadního Mexika. Je to velmi tvrdé a těžké dřevo s bohatým tmavým hnědým odstínem a výrazným kreslením.
Desert Iron Wood je populární materiál pro výrobu komponent nožů a dalších loveckých a outdoorových doplňků, protože je velmi odolný vůči povětrnostním podmínkám, vlhkosti a mechanickému opotřebení. Kromě toho má také esteticky atraktivní vzhled a unikátní kresbu, kterou získává vlivem působení suchého klimatu.

Dřevo DESERT IRON WOOD
Díky své tvrdosti, pevnosti a odolnosti, se jedná o ideální materiál pro náročné podmínky, jako jsou lovecké výpravy nebo přežití v divočině.
Pro zpracování Desert Iron Woodu se používají různé metody, včetně ručního obrábění a CNC frézování. Výsledný produkt má hladký a lesklý povrch, který je snadno udržovatelný a odolný vůči oděru.
Pokud hledáte nůž nebo jiný outdoorový doplněk, který bude pevný, odolný a zároveň esteticky působivý, Desert Iron Wood by mohl být pro vás správnou volbou.