Hattori Hanzo

Hattori Hanzo byl významný japonský samuraj, který žil v období Sengoku v 16. století. Byl známý jako mistr šermu, taktiky a jako věrný služebník klanu Tokugawa. Hanzo byl známý pro svou loajalitu a statečnost, a byl jedním z klíčových důstojníků Tokugawského klanu. Jeho vojenské schopnosti a strategické znalosti hrály důležitou roli v procesu sjednocování Japonska pod vedením Tokugawů.

Hanzo je často vyobrazen jako hrdinská postava v japonské historii, literatuře a kultuře. Jeho jméno se objevuje v mnoha lidových příbězích a legendách. Ve fiktivním prostředí byl také Hattori Hanzo zahrnut do různých filmů, televizních pořadů, her a dalších médií, kde je často zobrazen jako neohrožený bojovník a mistr bojových umění.

Hattori Hanzo je také fiktivní postava v kultovním filmu "Kill Bill", který režíroval Quentin Tarantino. Ve filmu "Kill Bill: Volume 1" a "Kill Bill: Volume 2" Hattori Hanzo hraje důležitou roli jako mistr japonského meče, který se stáhl do ústraní a žije v osamění, vyrábí meče a snaží se vyhnout své minulosti jako mistra vraždících nástrojů. Hanzo je vyhledán hlavní postavou Beatrix Kiddo, známou jako "The Bride" (Nevěsta), která touží po pomstě proti lidem, kteří ji zradili a pokusili se ji zabít. Hattori Hanzo ji poskytne meč (katanu) a také jí pomůže s přípravami na její cestu pomsty. Postava Hattori Hanzo je ve filmu ztvárněna slavným japonským hercem Sonny Chibou.