iaito katana

Iaito katana je základ vašeho rozvoje při nácviku bojových umění. Prodáváme dostupné kvalitní, plně funkční iaito katany určené každému budoucímu bojovníkovi. Jakoukoliv katanu z naší nabídky Vám můžeme za mírmý poplatek otupit. Získáte tak meč vhodný pro nácvik bojových umění.

Iaito je tréninkový meč vycházející z konstrukce japonského meče, známého jako katana. Je navržený tak, aby vypadal a vážil velmi podobně jako ostrá katana. Iaito má hned několik klíčových rozdílů. Hlavní rozdíl spočívá v tom, že iaito nemá ostré ostří - což z něj činí mnohem bezpečnější nástroj pro nácvik bojových umění
Důležitou součástí tradičního bojového umění japonských samurajů je iaido. Iaido se zaměřuje na techniku a procvičování seku a kontaktního souboje s protivníkem a to většinou ze sedu nebo ve stoje. Cvičení iaida pomáhá zlepšovat koordinaci, přesnost, koncentraci a estetiku prováděných bojových sestav.
Tréninkový meč Iaito může mít čepel vyrobenou z uhlíkové, nerezové oceli, hliníku, zinku nebo slitin, které poskytují podobnou váhu, jako ostrá katana. Iaito může mít krásně zdobenou rukojeť (tsuka) a ozdobnou záštitu (tsuba), která chrání ruku před protiúderem meče.
Vzhledem k tomu, že iaito nemá ostrou čepel, není určený pro boj, sekání předmětů, nebo sebeobranu. Používá se pouze pro trénink a nácvik bojových technik iaida. Vždy je důležité dodržovat přísná bezpečnostní pravidla a trénovat pod dohledem zkušeného instruktora.
Iaito je užitečným nástrojem pro ty, kteří studují a zdokonalují se v japonském bojovém umění. Umožňuje nácvik a zdokonalení bojových dovedností s mečem a menší riziko poranění než s běžnou ostrou katanou.

fawf
ZBOŽÍ SKLADEM
odesíláme ihned
Doprava zdarma
DOPRAVA ZDARMA
od 2000 Kč
Prodejny Dellinger
3 KAMENNÉ PRODEJNY
Praha, Hradec Králové
Zákaznická linka
ZÁKAZNICKÁ LINKA
poradíme vám s výběrem